Dziś Światowy Dzień Autyzmu

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Święto zostało ustanowione rezolucją ONZ, aby promować wiedzę o tym schorzeniu i dzięki temu zwiększać akceptację i zrozumienie dla osób dotkniętych autyzmem. Powiat Legionowski również włącza się do tych działań na co dzień, w szczególności za pośrednictwem naszego Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Dziś, aby zamanifestować naszą solidarność i wsparcie dla osób z autyzmem włączamy się w akcję „Na niebiesko dla autyzmu”, zarówno Zarząd Powiatu, jak i pracownicy starostwa i innych jednostek powiatowych.

Czytaj dalej Dziś Światowy Dzień Autyzmu

Powiat Legionowski otrzymał 6 milionów złotych wsparcia z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych

31 marca Wojewoda Mazowiecki opublikował listy projektów, które uzyskały rekomendację dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Legionowski otrzyma 6 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz przebudowę drogi powiatowej nr 1817W.

Czytaj dalej Powiat Legionowski otrzymał 6 milionów złotych wsparcia z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych

Nagrody w konkursach „Zdrowie w bajce” oraz „Mój wymarzony świąteczny dom” rozdane!

W auli starostwa powiatowego w Legionowie nagrody odebrali zwycięzcy XII konkursu plastycznego „Zdrowie w bajce”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Czyste rączki mam, bo o swoje zdrowie dbam”. Oprócz Powiatu Legionowskiego w organizację wydarzenia zaangażowali się: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie oraz nauczyciele z Zespołu Promocji Zdrowia i – działającej w Szkole Podstawowej nr 7 – Szkoły Promującej Zdrowie. Zwycięzcom gratulujemy!

Czytaj dalej Nagrody w konkursach „Zdrowie w bajce” oraz „Mój wymarzony świąteczny dom” rozdane!

Artykuł dla Gazety Powiatowej – „Wicestarosta legionowski Konrad Michalski: (…) wiele już zrobiliśmy i robimy. Przed nami jeszcze dużo do zrobienia – oczywiście w konsultacji z mieszkańcami”

GP: Mamy końcówkę 2020 roku. Jak ocenia Pan mijający rok?

Panie redaktorze, szanowni Państwo – mijający rok był niewątpliwie bardzo trudny. Przede wszystkim rok ten związany był z pandemią. Na początku, kiedy docierały do nas różne sygnały, nikt nie wiedział jeszcze, jak to wszystko się rozwinie. Najpierw mieliśmy zimowy „lockdown”, potem nałożyło się na to napięcie związane z wyborami prezydenckimi. Następnie w wakacje nastąpił czas pewnego wytchnienia, ale jesienią wirus zaatakował ponownie…

Szereg obostrzeń i zakazów wiązał się ze stratami dla firm. To głównie dzięki pomocy rządowej większość z nich przetrwała ten ciężki czas. Wsparcie rozdysponowane przez Powiatowy Urząd Pracy dla przedsiębiorców z powiatu legionowskiego dotkniętych skutkami COVID-19 na koniec maja 2020 r. wyniosło 27 112 794,65 zł.

Czytaj dalej Artykuł dla Gazety Powiatowej – „Wicestarosta legionowski Konrad Michalski: (…) wiele już zrobiliśmy i robimy. Przed nami jeszcze dużo do zrobienia – oczywiście w konsultacji z mieszkańcami”

Jak zostałem Św. Mikołajem :-)

Święty Mikołaj już działa! 275 wychowanków pieczy zastępczej z rodzin zastępczych z terenu powiatu legionowskiego i Domu Dziecka w Chotomowie w ramach projektu „Start w samodzielność”, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie, otrzyma paczki świąteczno-noworoczne. Paczki doposażył także Powiat Legionowski. Uroczystego przekazania podarunków na ręce dyrektor PCPR Magdaleny Jagnyziak dokonał dziś wicestarosta Konrad Michalski.

Czytaj dalej Jak zostałem Św. Mikołajem 🙂

Nagrody Starosty dla najlepszych uczniów rozdane!

Nagrody Starosty Legionowskiego trafiły do najlepszych uczniów minionego roku szkolnego. Uroczystość odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

Blisko setka uczniów odebrała w ubiegły piątek Nagrody Starosty Legionowskiego dla uczniów za wybitne osiągnięcia. Laureaci nagród osiągnęli średnie ocen nie mniejsze niż 5.0, a ich zachowanie uzyskało ocenę minimum bardzo dobrą.

Rekordzista może pochwalić się średnią 5.9! Gratulujemy!

Czytaj dalej Nagrody Starosty dla najlepszych uczniów rozdane!

Prawie 2 500 000 złotych dla Powiatu Legionowskiego z Funduszu Dróg Samorządowych

W siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w imieniu Zarządu Powiatu w Legionowie podpisałem umowę o dofinansowanie drogowego zadania inwestycyjnego dotyczącego przebudowy drogi powiatowej 1807W w Karolinie w gminie Serock.

Umowę, która opiewa na kwotę dofinansowania w wysokości 2 456 233,87 zł sygnował Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Czytaj dalej Prawie 2 500 000 złotych dla Powiatu Legionowskiego z Funduszu Dróg Samorządowych

Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19

Ponad 14,1 mln zł dofinansowania otrzymają mazowieckie samorządy w ramach Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19”. W uroczystości podpisania umów i przekazania promes, 20 lipca br., wzięli udział: Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki oraz przedstawiciele 7 powiatów.

Czytaj dalej Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19

Sprzęt do nauki zdalnej trafił do powiatowych szkół

Do naszej powiatowej, serockiej placówki oświatowej tj. do Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku trafiła dostawa sprzętu dla uczniów do nauki zdalnej.

Powiat Legionowski, jako organ prowadzący, wystąpił i otrzymał wsparcie z rządowego programu „Zdalna Szkoła” w wysokości blisko 80 000 zł. Tablety, laptopy i pakiety internetowe trafiły do LO w Stanisławowie Pierwszym, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Siwińskiego w Legionowie, LO im. M. Konopnickiej w Legionowie. Zespół szkół w Serocku jest naszą ostatnią placówką, do której dotarła pomoc w tym zakresie ze strony Rządu RP.

Bardzo się z powyższego cieszę i serdecznie dziękuję!

Program „Zdalna szkoła” jest efektem wspólnych działań Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytaj dalej Sprzęt do nauki zdalnej trafił do powiatowych szkół

W dniu 27 kwietnia 2020 r. podczas zdalnej sesji Rady Powiatu w Legionowie zostałem po raz drugi wybrany na stanowisko wicestarosty

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Powiatu Legionowskiego – w dniu dzisiejszym, po rezygnacji złożonej przez dotychczasowego starostę Roberta Wróbla, zostałem po raz drugi w kadencji 2018 – 2023 powołany na stanowisko wicestarosty Powiatu Legionowskiego. Dziękuję serdecznie za dotychczasową współpracę R. Wróblowi – była ona bardzo udana i owocna.

Gratuluję także wyboru nowemu staroście Sylwestrowi Sokolnickiemu. Dziękuję za jego zaufanie. Na pewno przyszła kooperacja będzie świetna i spożytkowana dla dobra mieszkańców.

Gratuluję pozostałym wybranym członkom Zarządu: Arturowi Stankiewiczowi, Grzegorzowi Kubalskiemu oraz Przemysławowi Cichockiemu.

Dziękuję za zaufanie i za poparcie radnym Klubu Prawa i Sprawiedliwości: Leszkowi Smuniewskiemu, Piotrowi Chorosiowi, Markowi Kusce, Grzegorzowi Zbrochowi. Radnego Janusza Majewskiego nie było na dzisiejszej sesji – życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękuję też naszym partnerom z klubu Bezpartyjnych Samorządowców.

W sposób szczególny składam podziękowania za wszelkie wsparcie od ministra Mariusza Błaszczaka. Dzięki niemu i Rządowi RP praca na rzecz powiatu jest po prostu łatwiejsza i przynosi więcej dobrych rezultatów…

100-lecie polskiej Policji. Uroczystości w Centrum Szkolenia Policji i Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie

Dziś legionowscy policjanci obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości przed Komendą Powiatową Policji w Legionowie funkcjonariusze z Legionowa oraz podległych Komisariatów Policji w Serocku, Jabłonnie, Nieporęcie i Wieliszewie otrzymali nominacje na wyższe stopnie policyjne jak również odznaczenia oraz nagrody od lokalnych samorządów. 

Czytaj dalej 100-lecie polskiej Policji. Uroczystości w Centrum Szkolenia Policji i Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie

Umowa o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sanitariatu dla osób niepełnosprawnych w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie” podpisana!

W siedzibie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie zarząd Powiatu Legionowskiego podpisał umowę o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sanitariatu dla osób niepełnosprawnych w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie”. Dofinansowanie wyniesie 20 381,90 zł, a projekt realizowany jest w ramach programu wyrównywania różnic między regionami III. To kolejna inwestycja w PZSO w Legionowie, likwidująca bariery architektoniczne w budynku szkoły – w 2017 roku, również przy wsparciu środków PFRON, oddano do użytku windę dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo. Tym razem w ramach zadania, na parterze budynku, powstanie toaleta, dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych uczniów.

Czytaj dalej Umowa o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sanitariatu dla osób niepełnosprawnych w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie” podpisana!

Porozumienie ws. wałów na odcinku Jabłonna – Nowy Dwór Mazowiecki podpisane

Dzisiaj, w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie samorządowcy Powiatu Legionowskiego i Powiatu Nowodworskiego podpisali z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie porozumienie, dzięki któremu powstanie dokumentacja projektowa umożliwiająca przebudowę wału przeciwpowodziowego wzdłuż Wisły, na odcinku Jabłonna – Nowy Dwór Mazowiecki. Inwestycja dotyczy infrastruktury na odcinku ponad 16 km.

Czytaj dalej Porozumienie ws. wałów na odcinku Jabłonna – Nowy Dwór Mazowiecki podpisane

Urodziny najstarszej mieszkanki naszego powiatu

Mieszkanka naszego powiatu Pani Irena Śmiałowska skończyła 111 lat. Uroczystość z tej okazji odbyła się w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, w którym jubilatka mieszka.

Ten szczególny dzień jubilatka spędziła w gronie rodziny, przyjaciół oraz pracowników DPS „Kombatant”. Z wizytą i życzeniami przybyli także wicestarosta legionowski Konrad Michalski oraz członek zarządu Powiatu Artur Stankiewicz, którzy jubilatce, oprócz kwiatów, podarowali uwielbiane przez nią słodycze.

Czytaj dalej Urodziny najstarszej mieszkanki naszego powiatu

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Koło Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Legionowie

W restauracji w legionowskim ratuszu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Koło Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Legionowie. Tradycyjnie, jak co roku, licznie zgromadzonych gości przywitał Cezariusz Kalinowski – Prezes Koła Powiatowego ZKRP i BWP, który złożył przybyłym Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączył się Wicestarosta Konrad Michalski, który wręczył Paniom symboliczną różę oraz słodki upominek od Powiatu Legionowskiego.

Czytaj dalej Spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Koło Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Legionowie

Modernizacja wałów – kolejne spotkanie

Kolejne spotkanie w sprawie modernizacji wałów na Wiśle odbyło się dziś w siedzibie Zarządu Zlewni Dębe.Ustaliliśmy, że Przedsiębiorstwo „Wody Polskie” podpisze z samorządami porozumienie, dotyczące wspólnego finansowania wykonania dokumentacji projektowej, która posłuży do przebudowy wałów. Porozumienie zostanie podpisane po zaakceptowaniu jego treści przez rady poszczególnych samorządów, które wesprą przedsięwzięcie.

Czytaj dalej Modernizacja wałów – kolejne spotkanie

Oczyszczacze powietrza dla kolejnej szkoły prowadzonej przez Powiat Legionowski

W piątek 11 stycznia kolejne oczyszczacze powietrza powędrowały do powiatowej instytucji. Tym razem wyposażyliśmy w nie LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Jak zapowiedział starosta Robert Wróbel następnym krokiem będzie montaż 25 czujników powietrza na terenie powiatu legionowskiego.

Czytaj dalej Oczyszczacze powietrza dla kolejnej szkoły prowadzonej przez Powiat Legionowski