Wraz z Ministrem Obrony Narodowej p. Mariuszem Błaszczakiem uczestniczyłem w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Strażnicy w Legionowie

„Legionowo. Ministrowie wmurowali kapsułę czasu w fundamentach nowej strażnicy”

Trwa budowa nowej legionowskiej strażnicy. Ministrowie Zieliński i Błaszczak właśnie uroczyście zamknęli akt erekcyjny tej inwestycji w kapsule czasu i symbolicznie wmurowali ją w ścianie budynku. W powiecie legionowskim będzie bezpieczniej jeszcze wiosną 2020r. – zobowiązali się najważniejsi politycy w kraju wraz z dowódcą polskich strażaków tj. z gen. bryg. Leszkiem Suskim.

Warszawska spółka „Budimpol” buduje nowoczesną strażnicę w rejonie ulic Jagiellońskiej, Nowobarskiej i Alei Krakowskiej w Legionowie. Wyceniona na kwotę 17 mln zł inwestycja powstanie do końca kwietnia 2020r. Przedsięwzięcie w całości finansowane jest z budżetu państwa. Czołowi politycy „Prawa i Sprawiedliwości” („PiS”) przyjechali dziś (16 października br.) do Legionowa, aby podkreślić rangę tej inwestycji. Podczas niespełna godzinnej uroczystości podpisano akt erekcyjny, umieszczono go w kapsule czasu, a następnie wmurowano w ścianę budynku. Pod aktem erekcyjnym swoje podpisy złożyli m. in. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, komendant główny PSP gen. bryg. Leszek Suski, mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, starosta legionowski Robert Wróbel oraz komendant powiatowy PSP w Legionowie st. bryg. mgr inż. Mieczysław Klimczak.

Będzie bezpieczniej!

– Bez ustawy modernizacyjnej, realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa – zauważył wiceminister Jarosław Zieliński, dziękując m. in. uczestniczącemu w tej uroczystości ministrowi obrony narodowej Mariuszowi Błaszczakowi, który w przeszłości kierował resortem spraw wewnętrznych i administracji, i za którego kadencji właśnie te zmierzające ku zwiększonemu bezpieczeństwu zmiany wreszcie się w naszym kraju pojawiły. – Straż pożarna w skali kraju wyjeżdża średnio co minutę do zdarzeń. Nie ma takiej minuty, żeby strażacy nie musieli reagować, żeby ludzie nie potrzebowali pomocy strażaków. Miasto Legionowo jest jednym z najgęściej zaludnionych miast w Polsce. Dlatego też zagrożenia, które się tutaj pojawiają mogą być jeszcze bardziej niebezpieczne i dotkliwe. Dlatego straż pożarna musi być tutaj bardzo sprawna, silna i dobrze wyposażona, żeby mogła lepiej reagować na te zagrożenia. Legionowianie będą mogli czuć się bezpiecznie, ponieważ strażacy szybciej dotrą do nich z pomocą – przemawiał do zebranych gości wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji.

– W 2017r. wyjeżdżaliśmy blisko 520 tysięcy razy. Nastąpił wzrost o 16 procent względem roku ubiegłego. Aby sprostać wszystkim tym zadaniom rząd „Prawa i Sprawiedliwości” uchwalił ustawę modernizacyjną, która weszła wżycie 1 stycznia 2017r. Państwowa Straż Pożarna i Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały 1 mld 723 mln zł, w tym blisko 300 mln zł zostało przeznaczonych na remonty, budowy i modernizacje jednostek państwowej straży pożarnej. W ramach tej ustawy wyremontujemy, wybudujemy i zmodernizujemy 54 obiekty, w tym 8 obiektów od podstaw. Wśród właśnie tych 8 obiektów znalazła się siedziba Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie wraz z siedzibą jednostki ratowniczo-gaśniczej – podsumował komendant główny PSP gen. bryg. Leszek Suski.

Nowoczesny obiekt za niecałe 2 lata

Na mierzącej nieco ponad 1,3 ha działce między tunelem, a ulicami Jagiellońską i Nowobarską w Legionowie, oprócz nowej siedziby strażaków powstaną także garaże na 12 wozów strażackich i inny sprzęt ratowniczy, wspinalnia, wielofunkcyjne boisko sportowe, bieżnia, zbiornik do magazynowania paliw oraz parkingi.

 

Źródło: https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/legionowo/legionowo-ministrowie-wmurowali-kapsule-czasu-fundamentach-nowej-straznicy-zdjecia/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *