Pojawiła się realna szansa

Błyskawicznie minęła kadencja samorządowa 2014 – 2018. Przed wyborami w 2014 roku samorząd terytorialny znajdował się w zupełnie odmiennej od dzisiejszej sytuacji politycznej. Niepodzielnie rządziła Platforma Obywatelska wespół ze swoim koalicjantem – Polskim Stronnictwem Ludowym. Wiemy czym to zaowocowało – korupcją, nieliczeniem się z głosem zwykłych ludzi, wręcz pogardą dla nich, umacnianiem się lokalnych koterii. 

Cieniem na mijającej kadencji położyło się także nietransparentne przeprowadzenie wyborów samorządowych w 2014 roku. W tamte dni niewielu spodziewało się, że już niedługo nadejdzie prawdziwy przełom i staniemy się gospodarzami we własnym kraju. Podwójne zwycięstwo, prezydenckie i parlamentarne, Prawa i Sprawiedliwości i obozu Zjednoczonej Prawicy w 2015 roku zmieniło wszystko. A my, po prawie 30 latach trwania III RP, mamy w Polsce – po raz pierwszy – nieskorumpowany rząd, który realizuje swoje obietnice.

Wybory do Rady Powiatu czy Sejmiku Województwa są równie ważne, jak te do Sejmu i Senatu. Ważną rzeczą jest, aby w Radzie Powiatu zasiedli radni, którzy będą mieli dobry kontakt z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego i z przedstawicielami Rządu. Tylko w ten sposób, łącząc siły można myśleć o rozwoju naszej lokalnej, powiatowej społeczności. Działając razem, a nie przeciw sobie. 

Nasz wybór jest bardzo ważny. Pojawiła się bowiem realna  szansa, abyśmy w końcu mieli: szpital powiatowy, skutecznie działające urzędy pracy, lepsze szkoły, przyjazny i pomocny nadzór budowlany, lepszą obsługę urzędu np. podczas rejestracji pojazdów itd. 

Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem dobrych zmian w naszym powiecie. My realizujemy swoje obietnice. Od 3 lat czynimy to na szczeblu rządowym. Teraz przyszedł czas na samorządy. Przed nami lepszy czas dla Powiatu Legionowskiego, tu i teraz. 

Drodzy Mieszkańcy powiatu! Prosimy o Wasz głos. Zwyciężymy!

Konrad Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *