Nowa Arena Programowa na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości

– Kampania wyborcza 2019 będzie w dwóch turach. Każda z nich jest ważna. Stawką jest Polska i jej przyszłość. Polska dla wszystkich, czy Polska dla niektórych? – to pytanie ma wiele aspektów, a najważniejsze są dwa: równość i wolność – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Dodał, że ta kampania będzie rozstrzygała o tym, czy w Polsce równość i wolność będzie, czy zostanie podważona.  

– Polacy chcą wolności i równości. To wartości głęboko zakorzenione w naszej kulturze, fundamentalne dla naszej cywilizacji, która wyrosła z chrześcijaństwa. Tą drogą, którą rozpoczęliśmy 3 lata temu, chcemy iść dalej – oznajmił.

Poinformował, że nowym punktem programu Prawa i Sprawiedliwości jest 500+ od pierwszego dziecka.

– Drugim punkt to pomoc dla ludzi młodych, wchodzących w życie. Do 26 r.ż. bez podatku dla pracowników. Mamy w planie obniżenie PIT-u pracowniczego, a także pomoc dla emerytów, w postaci „13stki” dla każdego emeryta – powiedział.

Kolejnym punktem jest przywrócenie połączeń pomiędzy powiatami i gminami.

– Oferujemy potężne wsparcie dla miast i wsi. To ważna rzecz, to podniesienie godności. Damy radę, bo udowodniliśmy, że potrafimy dobrze rządzić – stwierdził.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że druga kadencja pozwoli zachować kierunek drogi, który został już dawno wytyczony.

– Polska zasługuje na więcej. Praca dla Polaków i dostatnia Polska, to nasze motto. Musimy wygrać te wybory, aby nadal zmieniać Polskę. Dla nas Europa, to europejskie zarobki. W tym kierunku idziemy. Przyszłości Polski nie buduje się poprzez zamianę złotówek na euro, czy sprowadzanie zagranicznych tramwajów. Buduje się ją poprzez zapewnianie pracy tutaj – oznajmił.

Podkreślił, że droga do Europy, to droga, na której Polska jest jej sercem.

– Nasz program, który dziś został przedstawiony, to program na najbliższe miesiące i lata. Stoi on na fundamencie wiarygodności. Obniżyliśmy każdy istotny podatek – CIT dla małych i średnich firm, akcyzowy, VAT. Chcemy służyć Polskim rodzinom. Nasz wielki program jest programem, który wiemy jak sfinansować w oparciu o rozwój podatkowy, zmniejszanie kosztów administracji – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *