Europoseł Czarnecki w Legionowie

W minioną sobotę (9 marca) do Legionowa przyjechał europoseł Ryszard Czarnecki. Startujący z numerem 1 w okręgu warszawskim parlamentarzysta rozpoczął tym samym kampanię wyborczą.

Do spotkania z mieszkańcami powiatu legionowskiego oraz przedstawicielami partii doszło w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Jagiellońskiej w Legionowie.
W trakcie godzinnego spotkania europoseł rozmawiał z mieszkańcami powiatu o Polsce i Europie. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim miejsca Polski w Unii Europejskiej, ale także możliwym wyjściu naszego kraju z Unii, reparacjach wojennych od Niemiec czy zabezpieczeniu interesów Polski w UE. Eurodeputowany zwrócił także uwagę na to, że większość stanowionego prawa tak naprawdę uchwalana jest w Brukseli a nie w naszym kraju. Teraz poseł będzie zabiegał o jeden z 52 mandatów jakie przysługują Polsce w europarlamencie. red.

Źródło: http://toiowo.eu/powiat-europosel-czarnecki-w-legionowie/

Gazeta Powiatowa: Europoseł Czarnecki (PiS) rozpoczął kampanię w Legionowie

Obecni europosłowie Jacek Saryusz-Wolski i Ryszard Czarnecki otwierają listę kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego (PE) w okręgu warszawskim. 56-letni Ryszard Czarnecki rozpoczął właśnie swoją kampanię wyborczą i w minioną sobotę (9 marca br.) spotkał się z legionowianami.

Kaczyński chce, abym zrobił mocną kampanię w Warszawie!

56-letni Ryszard Czarnecki ruszył z kampanią wyborczą do PE. Ten doświadczony europoseł spotkał się z legionowianami w siedzibie powiatowych struktur PiS, gdzie po krótkiej autoprezentacji odpowiadał na zadane przez mieszkańców naszego powiatu pytania. – Prezes Kaczyński postawił przede mną wyzwanie i wystawił mnie w najbardziej prestiżowym okręgu wyborczym w Polsce. To jest mój czwarty start w wyborach europejskich. Intencją prezesa Kaczyńskiego jest to, abym zrobił mocną kampanię w tym trudnym dla PiS-u okręgu – rozpoczął 56-letni polityk, który jest tzw. „dwójką” na warszawskich listach PiS-u w wyborach do europarlamentu, podkreślając zarazem, że okręg, z którego ubiega się o reelekcję, łączy ze sobą dwa obowiązujące w krajowych wyborach parlamentarnych okręgi, a więc dotyczy tak stolicy, jak i jej tzw. obwarzanka tj. miast takich jak m. in. Wołomin, Pruszków, Legionowo, czy Nowy Dwór Mazowiecki. Kandydat PiS-u na europarlamentarzystę zachęcał zebranych do udziału w głosowaniu w zbliżających się wyborach. – Głosować warto. Czy to się komuś podoba lub nie. W tej chwili prawie trzy czwarte polskiego prawa, tak naprawdę stanowione jest w Brukseli i w Strasburgu – mówił Czarnecki.

O Polexicie i o karcie LGBT+

W spotkaniu z europosłem Ryszardem Czarneckim, obok legionowskich polityków związanych z PiS-em, wzięło udział kilkunastu mieszkańców. To właśnie z ich ust padały pytania dotyczące m. in. rozwoju polskiego transportu i rolnictwa na terenie Unii Europejskiej (UE), niekorzystnego dla Polski traktatu lizbońskiego, reparacji powojennych od Niemiec, sposobów na lepsze zabezpieczenie interesów ekonomicznych Polski w UE oraz możliwych reform tej organizacji. W dyskusji pojawiły się też wątki odnoszące się do Polexitu, problemów przy przekopie Mierzei Wiślanej, a także warszawskiej karty LGBT+.

Doświadczony europoseł będzie zabiegał o głosy warszawiaków

Wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja br. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej UE, Europejczycy wybiorą łącznie aż 705 europosłów. 56-letni Ryszard Czarnecki jest politykiem od 30 lat. W maju br. po raz pierwszy będzie zabiegać o głosy warszawiaków. Wcześniej swoje kolejne mandaty europosła zdobywał z okręgów dolnośląsko-opolskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

czarnecki

Foto: Konwencja wyborcza Ryszarda Czarneckiego z Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego, fot. GP/ms

Źródło: https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/legionowo/europosel-czarnecki-pis-rozpoczal-kampanie-w-legionowie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *