Nazwa naszego miasta – Legionowo – ma już sto lat!

Msza Święta w Parafii Wojskowo-Cywilnej pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie oraz Piknik Wojskowy pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej. Ale się działo!

Minister Obrony Narodowej w swoich wystąpieniach odniósł się do historii miasta Legionowo – jego nazwy i tego, że historia ta zawsze związana była z wojskiem. Powiedział, że w latach rządu PO – PSL wyprowadzono wojsko z Legionowa, jednak rząd PiS wycofał się z tych decyzji. Mariusz Błaszczak kolejny raz zapewnił też, że zostanie zbudowany szpital w Legionowie na bazie Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM).

Po Mszy Świętej nastąpił uroczysty przemarsz pod Arenę Legionowo, gdzie po godz. 13 rozpoczął się piknik. Złotym Krzyżem za zasługi dla obronności kraju zostali odznaczeni: gen. Stanisław Mandykowski, ks. dziekan Lucjan Szcześniak, dr Wojciech Jeute oraz pan Henryk Matuszewski. Minister wręczył też nagrody żołnierzom – sportowcom.

Potem rozpoczęła się część artystyczna a Minister Obrony Narodowej rozpoczął przechadzkę wśród zebranych mieszkańców Legionowa.

Całość zakończyła się w godzinach wieczornych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *