Rada Powiatu w Legionowie przyjęła budżet na rok 2020

Rada Powiatu w Legionowie uchwaliła budżet na 2020 rok Powiatu Legionowskiego. Planowane na przyszły rok wydatki mają wynieść 125 mln zł, z czego 15 mln to wydatki na inwestycje. W tej ostatniej kwocie aż 9 mln to środki przeznaczone na budowę spójnego układu dróg powiatowych.


Priorytety, jakie przyświecały Zarządowi Powiatu przy konstruowaniu projektu budżetu w szczególności dalsze podnoszenie jakości obsługi mieszkańców (m.in. poprzez rozbudowę wydziału komunikacji starostwa o kolejne stanowiska obsługi oraz przeniesienie Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności do pomieszczeń w siedzibie powiatu), realizacja zadań w zakresie bezpieczeństwa (w tym przebudowa 18-kilometrowego odcinka wału wiślanego od Jabłonny do Nowego Dworu Maz.), ochrona zdrowia i profilaktyka zdrowotna, rozwój działalności terapeutycznej dla najmłodszych mieszkańców powiatu oraz psychologicznego wsparcia dla ich rodziców, wspieranie rodzicielstwa zastępczego.

Budżet powiat na 2020 przyjęty

Rada Powiatu w Legionowie podczas posiedzenia 23 grudnia 2019 podjęła uchwałę o przyjęciu budżetu na 2020 rok. Zgodnie z uchwalonym dokumentem na przyszły rok wydatki powiatu zaplanowano na poziomie 125 mln złotych, z czego 15 mln to wydatki na inwestycje.

Opublikowany przez Powiat Legionowski Wtorek, 24 grudnia 2019

Źródło: Powiat Legionowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *