Artykuł dla Gazety Powiatowej – „Wicestarosta legionowski Konrad Michalski: (…) wiele już zrobiliśmy i robimy. Przed nami jeszcze dużo do zrobienia – oczywiście w konsultacji z mieszkańcami”

GP: Mamy końcówkę 2020 roku. Jak ocenia Pan mijający rok?

Panie redaktorze, szanowni Państwo – mijający rok był niewątpliwie bardzo trudny. Przede wszystkim rok ten związany był z pandemią. Na początku, kiedy docierały do nas różne sygnały, nikt nie wiedział jeszcze, jak to wszystko się rozwinie. Najpierw mieliśmy zimowy „lockdown”, potem nałożyło się na to napięcie związane z wyborami prezydenckimi. Następnie w wakacje nastąpił czas pewnego wytchnienia, ale jesienią wirus zaatakował ponownie…

Szereg obostrzeń i zakazów wiązał się ze stratami dla firm. To głównie dzięki pomocy rządowej większość z nich przetrwała ten ciężki czas. Wsparcie rozdysponowane przez Powiatowy Urząd Pracy dla przedsiębiorców z powiatu legionowskiego dotkniętych skutkami COVID-19 na koniec maja 2020 r. wyniosło 27 112 794,65 zł.

Czytaj dalej „Artykuł dla Gazety Powiatowej – „Wicestarosta legionowski Konrad Michalski: (…) wiele już zrobiliśmy i robimy. Przed nami jeszcze dużo do zrobienia – oczywiście w konsultacji z mieszkańcami””

Umowa na zaprojektowanie i rozbudowę do dwóch pasm ruchu DK61 od Legionowa do ronda w Zegrzu Południowym podpisana

To, na co mieszkańcy Powiatu Legionowskiego czekali od lat, staje się faktem. Umowa z wykonawcą rozbudowy drogi krajowej 61 do standardu drogi dwujezdniowej na odcinku Legionowo–Zegrze Południowe została dziś podpisana.

Czytaj dalej „Umowa na zaprojektowanie i rozbudowę do dwóch pasm ruchu DK61 od Legionowa do ronda w Zegrzu Południowym podpisana”

Jak zostałem Św. Mikołajem :-)

Święty Mikołaj już działa! 275 wychowanków pieczy zastępczej z rodzin zastępczych z terenu powiatu legionowskiego i Domu Dziecka w Chotomowie w ramach projektu „Start w samodzielność”, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie, otrzyma paczki świąteczno-noworoczne. Paczki doposażył także Powiat Legionowski. Uroczystego przekazania podarunków na ręce dyrektor PCPR Magdaleny Jagnyziak dokonał dziś wicestarosta Konrad Michalski.

Czytaj dalej „Jak zostałem Św. Mikołajem :-)”

Ważne inwestycje w Powiecie Legionowskim zakończone

Na zaproszenie starosty legionowskiego Sylwestera Sokolnickiego w naszym powiecie gościł wczoraj wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Wizyta była okazją do zaprezentowania dwóch niezwykle ważnych dla mieszkańców inwestycji powiatu: przebudowy prawego skrzydła NZOZ „Legionowo” i modernizacji kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 1807 w miejscowości Karolino.

Przebudowa drogi była zrealizowana z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj dalej „Ważne inwestycje w Powiecie Legionowskim zakończone”

W imieniu Ministra Obrony Narodowej p. Mariusza Błaszczaka wręczyłem prezenty mikołajkowe dla Domu Samotnej Matki Sióstr Urszulanek w Legionowie

W ostatni piątek miałem zaszczyt gościć w imieniu Ministra Obrony Narodowej p. Mariusza Błaszczaka w Domu Samotnej Matki Sióstr Urszulanek z Gandino.

Bardzo dobra, budująca wizyta. Siostry wykonują dla samotnych mam i dla dzieciaczków naprawdę wspaniałą pracę. I za to im dziękuję w imieniu ministra Mariusza Błaszczaka, swoim i całego Zarządu Powiatu.

Czytaj dalej „W imieniu Ministra Obrony Narodowej p. Mariusza Błaszczaka wręczyłem prezenty mikołajkowe dla Domu Samotnej Matki Sióstr Urszulanek w Legionowie”