Dzień Nauczyciela 2022 w PZSiPS w Legionowie

Na spotkaniu zorganizowanym w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej pedagogom wręczone zostały nagrody starosty legionowskiego za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze. Wyróżnienia za rok szkolny 2021/2022 otrzymało 31 nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski.

Czytaj dalej „Dzień Nauczyciela 2022 w PZSiPS w Legionowie”

Umowa na budowę drogi powiatowej w Zalesiu Borowym podpisana. Powiat pozyskał środki z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

5 października 2022 r., w siedzibie Wojewody Mazowieckiego, przedstawiciele Powiatu Legionowskiego podpisali umowę o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1821W w miejscowości Zalesie Borowe Gmina Serock”. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 3 657 348,89 zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Czytaj dalej „Umowa na budowę drogi powiatowej w Zalesiu Borowym podpisana. Powiat pozyskał środki z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”

Nocną opiekę lekarską zapewni szpital w Legionowie

O sukcesie filii Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie i wykorzystaniu jego potencjału przez świadczenie nocnej pomocy lekarskiej rozmawiamy z wicepremierem, szefem MON, Ministrem Mariuszem Błaszczakiem

Już niedługo, bo w styczniu przyszłego roku placówka skończy rok, jak z perspektywy ostatnich miesięcy wygląda skala działalności szpitala?

Z każdym miesiącem szpital działa coraz prężniej – szczególne podziękowania należą się tu personelowi, który doskonale poradził sobie z tym ambitnym wyzwaniem. Liczby mówią same za siebie – od stycznia do września br. tylko w ramach poradni specjalistycznych zostało udzielonych 55 tys. konsultacji. Ten czas to również 4300 hospitalizowanych w szpitalu pacjentów oraz 9000 przypadków udzielenia pomocy w ramach Izby Przyjęć. Skala świadczeń pokazuje jak potrzebna była ta placówka właśnie tutaj w Legionowie, a będzie jeszcze wyższa, jeśli szpital przejmie zadania w ramach nocnej pomocy lekarskiej.

Czytaj dalej „Nocną opiekę lekarską zapewni szpital w Legionowie”