Pieniądze na drogi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Powiat Legionowski otrzymał 3 919 107 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę ronda w Legionowie na skrzyżowaniu drogi powiatowej ul. Jagiellońskiej i drogi miejskiej ul. Słowackiego. To bardzo ruchliwe i „trudne” skrzyżowanie. Budowa ronda na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Legionowa.

Gmina Serock otrzymała 874 751 zł na drogę w Borowej Górze.

Na liście rezerwowej do dofinansowania znajduje się rozbudowa drogi powiatowej nr 1812W na terenie Gminy Nieporęt wraz z towarzyszącą infrastrukturą – w kwocie 4 994 942 zł.

Dziękuję Rządowi RP za przeznaczenie środków publicznych na to właśnie skrzyżowanie.

Szczególne podziękowania należą się: wicepremierowi, szefowi MON panu Mariuszowi Błaszczakowi, Łukaszowi Kudlickiemu radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Piotrowi Uścińskiemu wiceministrowi Rozwoju i Technologii, Adamowi Lubiakowi – Starości Wołomińskiemu, pełnomocnikowi PiS w Okręgu nr 40, poseł Dominice Chorosińskiej, Arturowi Stankiewiczowi – członkowi Zarządu Powiatu w Legionowie.

Czytaj dalej „Pieniądze na drogi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”

Kurier Mazowiecki 04.02.2023. Materiał o akcji „Trenuj z Wojskiem w ferie”

W sobotę 04 lutego odbyło się w jednostce wojskowej w Zegrzu szkolenie dla cywili pod nazwą „Trenuj z wojskiem w ferie”.

Wydarzenie związane było z ogólnopolską akcją Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach której promowane jest wstąpienie do służby w Wojsku Polskim.

Czytaj dalej „Kurier Mazowiecki 04.02.2023. Materiał o akcji „Trenuj z Wojskiem w ferie””