Nowy sprzęt dla przychodni „na górce”

Powiat Legionowski rozstrzygnął przetarg na zakup sprzętu medycznego dla ZOZ „Legionowo”. Wartość inwestycji to blisko 2 mln złotych.

Diagnostyka w medycynie jest trudna do przecenienia. Pozwala wykrywać schorzenia, oceniać stan zdrowia i ma decydujący wpływ na rodzaj terapii, która zostanie zastosowana. Im lepszy i nowocześniejszy sprzęt, tym diagnostyka jest skuteczniejsza i bardziej dokładna. Idąc tym tropem, zaplanowano solidne zakupy dla legionowskiej przychodni „na górce”. Najpóźniej na początku przyszłego roku placówka wzbogaci się o cyfrowy aparat RTG wraz z konsolą technika, mammograf ze stacją akwizycyjną technika i stacją diagnostyczną lekarską, densytometr rentgenowski, cyfrowy ultrasonograf z kompletem głowic, unit stomatologiczny oraz infrastrukturę sprzętową (serwer na potrzeby integracji sprzętów będących przedmiotem zamówienia dla systemów RIS i PACS, zewnętrzy system NAS) wraz z konfiguracją i instalacją. Dostawcy sprzętów medycznych przeszkolą także z ich obsługi zatrudniony w przychodni personel medyczny.

Środki finansowe na zakup sprzętu pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Sprzęt pozwoli realizować świadczenia związane z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem zachowawczym i zabiegowym, zwiększając ich zakres.

Źródło: https://powiat-legionowski.pl/aktualnosci/nowy-sprzet-dla-przychodni-na-gorce?fbclid=IwAR2idAaYCJMsHkFZ0iFYv1T0QmZV8hQSnXiDmAd4BdoIgu6KGuoikup5wUQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *