17 mln zł na budowę LO w Stanisławowie Pierwszym (video)


Powiat Legionowski otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych 17 mln zł na budowę siedziby Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym.

Przedsięwzięcie to już uzyskało pozwolenie na budowę i jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na jego wykonawcę.

Dwukondygnacyjny budynek w kształcie litery „L” powstanie na działce bezpośrednio sąsiadującej ze Szkołą Podstawową im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r., która obecnie zapewnia liceum zaplecze lokalowe. Analiza demograficzna wskazuje, że w latach 2022-2034 można, jak dotychczas, liczyć maksymalnie na rekrutację do dwóch klas pierwszych każdego roku – około 50 uczniów. Oznacza to, że docelowo w placówce uczyć się będzie około 200 uczniów. To pozwoliło oszacować powierzchnię, parametry oraz wymogi, jakim sprostać musi budynek. Plan zakłada, że jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie około 2000 m². Znajdą się w nim: osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej. Nowa siedziba liceum będzie wyposażona w windę i całkowicie wolna od barier architektonicznych. Ta budowa to jedna z największych inwestycji Powiatu Legionowskiego. Harmonogram prac zakłada, że uczniowie liceum rok szkolny 2023/2024 rozpoczną już w nowej siedzibie.

Jak będzie wyglądać budynek szkoły można obejrzeć w animacji, przygotowanej przez wykonawcę projektu Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane „Ekobud” sc.

Źródło: https://powiat-legionowski.pl/aktualnosci/17-mln-zl-na-budowe-lo-w-stanislawowie-pierwszym?fbclid=IwAR2cHZ8DmCROB4tmmGGr6ZvgXP8Fp-3kmLS-xpVyRBl-75AJYmYuWRXAJtE

17 mln zł na budowę LO w Stanisławowie Pierwszym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *