Nocną opiekę lekarską zapewni szpital w Legionowie

O sukcesie filii Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie i wykorzystaniu jego potencjału przez świadczenie nocnej pomocy lekarskiej rozmawiamy z wicepremierem, szefem MON, Ministrem Mariuszem Błaszczakiem

Już niedługo, bo w styczniu przyszłego roku placówka skończy rok, jak z perspektywy ostatnich miesięcy wygląda skala działalności szpitala?

Z każdym miesiącem szpital działa coraz prężniej – szczególne podziękowania należą się tu personelowi, który doskonale poradził sobie z tym ambitnym wyzwaniem. Liczby mówią same za siebie – od stycznia do września br. tylko w ramach poradni specjalistycznych zostało udzielonych 55 tys. konsultacji. Ten czas to również 4300 hospitalizowanych w szpitalu pacjentów oraz 9000 przypadków udzielenia pomocy w ramach Izby Przyjęć. Skala świadczeń pokazuje jak potrzebna była ta placówka właśnie tutaj w Legionowie, a będzie jeszcze wyższa, jeśli szpital przejmie zadania w ramach nocnej pomocy lekarskiej.

Każdy z nas lub naszych bliskich potrzebował konsultacji medycznej w nocy. Szpital WIM w Legionowie staje do konkursu na świadczenie NPL i biorąc pod uwagę zaplecze jakim dysponuje, wydaje się, że konkurs wygra.

Szpital zapewnia kompleksową ochronę i opiekę. Dlatego naturalną rzeczą jest wykorzystywanie jego potencjału – w szczególności do tego, aby świadczyć pomoc potrzebującym również w sytuacjach wyjątkowych. Od stycznia do września tego roku placówka przyjęła 651 pacjentów w trybie nagłym, a 505 zostało przywiezionych przez zespoły ratownictwa medycznego. Aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał placówki i zagwarantować pacjentom ciągłość opieki w godzinach nocnych oraz w dni ustawowo wolne od pracy, Wojskowy Instytut Medyczny złoży ofertę na świadczenie usług w ramach nocnej pomocy lekarskiej. Postępowanie w tej sprawie rozstrzygnie się w połowie października. Dzięki temu szpital rozszerzyłby zakres swoich usług, a mieszkańcy będą mogli czuć się jeszcze bezpieczniej.

Szpital w Legionowie cały czas się rozwija – to dobry znak dla mieszkańców, ale co z kosztami

Szpital świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie, jest dostępny dla wszystkich, a pomoc uzyskuje się natychmiastowo. Placówka jest jednocześnie neutralna finansowo dla samorządu, bo koszt jego funkcjonowania – rocznie ok. 34 milionów złotych – pokrywany jest z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej. Taki model finansowania gwarantuje placówce i jej personelowi pełen komfort pracy, a mieszkańcom wysokiej jakości obsługę medyczną.

Mówi się, że legionowski szpital jest wyjątkowy – dlaczego?

Żaden szpital w Polsce, bez względu na to czy powiatowy, czy wojewódzki nie jest filią szpitala klinicznego. Siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę główna siedziba WIM przy ul. Szaserów w Warszawie oraz jej personel stanowi zaplecze dla wszystkich wymagających nawet najbardziej zaawansowanej opieki pacjentów. Właśnie ta kompleksowa i skoordynowana opieka medyczna świadczona na najwyższym poziomie wyróżnia legionowską placówkę.

Źródło: http://toiowo.eu/nocna-opieke-lekarska-zapewni-szpital-w-legionowie/?fbclid=IwAR2emtH3jr5CuCO4wI3Z8E5GvyEeYmny4Q9lSQVtT6EufZHucPZ5v_kZ7Wg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *