Umowa na Centrum Usług Społecznych podpisana

Budynek Starostwa Powiatowego w Legionowie zostanie rozbudowany celem stworzenia Centrum Usług Społecznych. Umowa z wyłonionym w postępowaniu wykonawcą tego przedsięwzięcia została podpisana 9 marca.

Inwestycja realizowana będzie w formule projektuj i buduj. W ciągu najbliższego roku wykonawca – konsorcjum firm BEREDA Sp. z o.o. z Radzymina, EL-BUD Stanisław Bereda z Radzymina oraz MODANTA Sp. z o.o. z Warszawy – przygotuje projekt odpowiadający przedstawionym przez Powiat założeniom. Zgodnie z nim w miejscu istniejącej auli ma powstać dwupiętrowy obiekt (2x500m2) z podpiwniczeniem o powierzchni 1000 m2. Utworzone w nim zostaną archiwum i Centrum Usług Społecznych, w którym skupione będą powiatowe instytucje świadczące usługi na rzecz mieszkańców. Ponadto w ramach prac w budynku starostwa wyremontowany zostanie dach i odnowione pomieszczenia. Teren wraz z zielenią wokół urzędu zostaną na nowo zagospodarowane. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę wykonawca będzie miał 24 miesiące na wykonanie robót budowlanych.

Całkowity koszt inwestycji to 23 900 000,00 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – promesa inwestycyjna opiewa na 15 900 000,00 zł.

Źródło: https://powiat-legionowski.pl/aktualnosci/umowa-na-centrum-uslug-spolecznych-podpisana?fbclid=IwAR14OuSedkgGV4wmByaJkyxGLS5PUsCf4wEdy_fQiAtsLANqcH4PHhbvcv8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *