Mieszkańców nikt nie pytał cz. II

Przed nowymi władzami Legionowa, które wybrane zostaną jesienią br. Poprawa komunikacji będzie jednym z pierwszoplanowych zadań. Obecny prezydent i podporządkowani mu radni pokazali już, że z tym problemem nie potrafią sobie poradzić.

Dobrą zmianą jest rewitalizacja peronu na PKP Legionowo Piaski. Brak ławek i obcasy kobiet zapadające się w peronowym piasku – taki obraz stacji mieliśmy aż do dnia dzisiejszego. Teraz na naszych oczach ulega to zmianie. Przy okazji warto by było załatwić jeszcze jedną, wydawałoby się małą, sprawę. Chodzi o lepszą synchronizację kursów kolejek SKM i autobusów ZTM linii 731. Często widać, przede wszystkim po południu, ludzi w różnym wieku, którzy po przyjeździe kolejki biegną na złamanie karku do pobliskiego przystanku autobusowego (nie aż tak bardzo bliskiego), by zdążyć na nadjeżdżający autobus. Takie zachowanie, choć racjonalne, bo autobusy kursują co ok. 40 min. (!), stwarza zagrożenie dla samych biegnących, dla innych podróżnych, dla jadących ulicą samochodów. Apelujemy zatem, panie i panowie z władzy samorządowej – wiecie już, jaki jest problem. Bierzcie się więc do pracy.

Z tą chęcią do pracy bywa jednak różnie. Na łamach Mieszkam Obok wielokrotnie pisaliśmy, że jedną z najważniejszych spraw w tak gęsto zaludnionym mieście, jak Legionowo, jest problem komunikacji. Piętno na rozwiązywaniu dzisiaj tych spraw odciskają zaniechania i błędy popełnione w minionych latach przez władze miasta. Do najbardziej jaskrawych zaliczyć można nie zadbanie o większą liczbę bezkolizyjnych przepraw przez tory. Pomimo deklaracji, władze Legionowa, silnie związane z Platforma Obywatelską, nie potrafiły rozwiązać problemu modernizacji drogi DK 61. Dopiero rządy PiS przyniosły zmianę. Karygodnym błędem okazało się też dogęszczanie miasta. W ślad za kolejnymi blokami i domami pojawiły się samochody. Zmorą mieszkańców stał się brak miejsc parkingowych, wąskie ulice. Czas na zmiany.

Konrad Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *