Koło Gospodyń Wiejskich z Ludwinowa Zegrzyńskiego „Ludwiczanki” otrzymało dofinansowanie na działalność statutową

W środę 2 sierpnia br. kierownik Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Legionowie przekazał na ręce Koła Gospodyń Wiejskich z Ludwinowa Zegrzyńskiego „Ludwiczanki” symboliczny czek na kwotę 8 000 zł w ramach pomocy finansowej na działalność statutową Kół Gospodyń Wiejskich.

Czytaj dalej „Koło Gospodyń Wiejskich z Ludwinowa Zegrzyńskiego „Ludwiczanki” otrzymało dofinansowanie na działalność statutową”

Wiceminister Spraw Zagranicznych Arkadiusz Mularczyk odwiedził Legionowo

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Salezjańskich.

Tematami była polska polityka zagraniczna, relacje polsko – niemieckie i kwestia reparacji, jako zadośćuczynienia z straty, jakie poniósł nasz kraj podczas II Wojny Światowej.

Minister przedstawił prezentację, następnie odpowiadał na pytania zadawane przez mieszkańców.

Czytaj dalej „Wiceminister Spraw Zagranicznych Arkadiusz Mularczyk odwiedził Legionowo”

Pomoc dla zwierząt z ukraińskiego Żytomierza

Zakończono i uroczyście podsumowano IV edycję akcji pomocy zwierzętom z ukraińskiego Żytomierza i okolic.

Akcja pomocy dla ukraińskiej fundacji  ГО Зоо-Дозор Житомир Zoo-Dozor Animal rescue, adoption Ukraine  trwa od maja 2022 r. Organizatorzy – Katarzyna Wierzbicka i Dariusz Grodecki we współpracy ze Stowarzyszeniem Wolontariat Legionowo – zebrali 2,230 kg karmy oraz karmę specjalistyczną i artykuły medyczne o wartości ponad 8 tys. zł. Dary wysłane zostaną do potrzebujących zwierząt w rejonie Żytomierza. – Będziemy kontynuować tę akcję tak długo, jak będzie potrzebna pomoc naszym barciom mniejszym w Ukrainie i o jeden dzień dłużej – mówią koordynatorzy zbiórki rzeczowej, już dziś zapraszając do udziału w jesiennej, piątej, edycji akcji.

Czytaj dalej „Pomoc dla zwierząt z ukraińskiego Żytomierza”