Pomoc dla zwierząt z ukraińskiego Żytomierza

Zakończono i uroczyście podsumowano IV edycję akcji pomocy zwierzętom z ukraińskiego Żytomierza i okolic.

Akcja pomocy dla ukraińskiej fundacji  ГО Зоо-Дозор Житомир Zoo-Dozor Animal rescue, adoption Ukraine  trwa od maja 2022 r. Organizatorzy – Katarzyna Wierzbicka i Dariusz Grodecki we współpracy ze Stowarzyszeniem Wolontariat Legionowo – zebrali 2,230 kg karmy oraz karmę specjalistyczną i artykuły medyczne o wartości ponad 8 tys. zł. Dary wysłane zostaną do potrzebujących zwierząt w rejonie Żytomierza. – Będziemy kontynuować tę akcję tak długo, jak będzie potrzebna pomoc naszym barciom mniejszym w Ukrainie i o jeden dzień dłużej – mówią koordynatorzy zbiórki rzeczowej, już dziś zapraszając do udziału w jesiennej, piątej, edycji akcji.

W akcji czynnie uczestniczą m. in. Przychodnia Weterynaryjna J. Falkowski, Nadleśnictwo Jabłonna, Sołectwo Chotomów oraz Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy. W zbiórkę włączyła się większość szkół z terenu powiatu legionowskiego, lokalni włodarze, sportowcy, aktorzy, przedsiębiorcy i przede wszystkim społeczność lokalna.

Źródło: https://powiat-legionowski.pl/aktualnosci/pomoc-dla-zwierzat?fbclid=IwAR3S6bWfSlNWgX64qGAEYQ27IGeVaW_YUm5jXDgqwAJs34U5QOVKns123xM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *