Debata o ochronie zdrowia na forum Rady Powiatu Legionowskiego

Na sesji Rady Powiatu Legionowskiego w dniu 28 sierpnia 2023 r. w punkcie 5 omawialiśmy „Ochronę zdrowia w Powiecie Legionowskim”.

Wszyscy wiemy, że jest to niesłychanie ważne dla wszystkich mieszkańców Powiatu (i nie tylko) zagadnienie.

W kwestii ochrony zdrowia w ostatnich latach zaszły na naszym terenie bardzo duże i pozytywne zmiany.
Powstał szpital dla Powiatu Legionowskiego, jako filia WIM z ul. Szaserów w Warszawie.
Przez wiele poprzednich lat, w każdej kampanii wyborczej, lokalni samorządowcy obiecywali budowę szpitala. Często de facto pozorowali działania w tej sprawie.
Dopiero, kiedy nastały rządy Zjednoczonej Prawicy a poseł ziemi legionowskiej Mariusz Błaszczak został ministrem tą ważną inwestycję udało się zrealizować.
W dniu dzisiejszym przed radnymi wystąpił komendant naszego szpitala pan płk dr n. med. Robert Ryczek. Opowiadał o bieżącej działalności i o tym jak – często – szpital ratuje zdrowie i życie mieszkańców.
Oczywiście początki zawsze są niełatwe. Pojawiają się też różne problemy, jednak wszystkie one są w najbliższej przyszłości do przezwyciężenia.
Zwracało uwagę świetne przygotowanie doktora. Świetnie orientował się w tym, jak funkcjonuje placówka oraz merytorycznie odpowiadał na pytania radnych.
Dziękuję Panu Komendantowi za obecność na dzisiejszej sesji i życzę sukcesów w dalszym kierowaniu szpitalem, tak by na coraz wyższym poziomie obsługiwał naszych mieszkańców.

Konrad Michalski


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *