Mazowiecka Wojewódzka Konwencja Prawa i Sprawiedliwości

– Bezpieczeństwo w wydaniu D. Tuska to likwidacja jednostek wojskowych, to ograniczanie wydatków na zbrojenia. Rząd PO-PSL zrezygnował z tarczy antyrakietowej w Polsce. I on jednocześnie twierdzi, że zapewni bezpieczeństwo Polakom. W tej kampanii wyborczej mamy nieustanne zmiany po stronie naszych przeciwników – szczególnie po stronie D. Tuska. Ostatnio przewodniczący PO postanowił odebrać nam nasze hasło wyborcze – mówił Premier, Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji wojewódzkiej w Pruszkowie.

Jak dodał, Polacy pamiętają jak wyglądały rządy D. Tuska.

– Ale on nie tylko w kwestiach bezpieczeństwa zmienia zdanie, ale również m. in. ws. programu 500+. Wiarygodność wypowiedzi D. Tuska jest zerowa. Powierzenie władzy D. Tuskowi to fałszywa loteria. Pewne mogą być zapowiedzi D. Tuska o zabraniu świadczeń socjalnych. To on uważał, że należy inwestować w duże miasta, a nie w Polskę lokalną. Stosunek D. Tuska do obywateli jest niemożliwy do zaakceptowania. Niedawno usłyszeliśmy, jaki Platforma miała plan na obronę Polski. Oni zakładali obronę kraju na linii Wisły. To oznaczałoby oddanie niemal połowy Rzeczpospolitej agresorowi. Linia Wisły to linia zdrady Tuska! – zaznaczył.

Powiedział, iż Tusk mówił o mieszkańcach Polski zachodniej, że zostali oni ukształtowani przez kulturę Zachodu.

– To oznacza tak naprawdę niemiecki porządek, który znamy z historii naszego kraju oraz z czasów rządów PO-PSL. W czasie kryzysu podjęliśmy duży wysiłek, aby pomóc przedsiębiorcom. Gdy był nieporównanie mniejszy kryzys za rządów PO-PSL to pomoc dla przedsiębiorców była tak skonstruowana, aby nie można było z niej skorzystać. Polityka rządu PO-PSL to polityka resetu z Rosją. D. Tusk tak prowadził politykę państwa, aby osiągnąć osobiste korzyści, aby zrobić karierę w Europie. O tym trzeba pamiętać w dniu wyborów, ponieważ D. Tusk się nie zmienił – poinformował.

Wspomniał, iż wybory, ale także referendum odnoszą się do tego, czy nadal będziemy suwerennym państwem, czy Polska będzie się rozwijać, czy będzie panowała sprawiedliwość. My uważamy, że Polska jest jedna i jej nie dzielimy! Zwyciężymy, jeżeli wszyscy będziemy aktywni do ostatniego dnia kampanii wyborczej. Potrzebna jest także aktywność rządu. Dziś została podpisana umowa o budowie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce.

Źródło: https://pis.org.pl/aktualnosci/konwencja-wojewodzka-w-pruszkowie

Więcej na:

https://www.tvp.info/73022625/wybory-2023-a-zielona-granica-prezes-pis-kaczynski-bedziemy-bronic-polskich-granic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *